2. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı Düzenlendi.

7-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 2. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı, gençlere meslekler hakkında bilgi edinme ve yerli ürünlerin tanıtımında Yakın Doğu Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu yer aldı.

Lefkoşa Fuar Alanı'nda gerçekleşen Fuarda, Yakın Doğru Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ndan Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi, Elektrik Elektronik, Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri, İnşaat Teknolojisi, Seramik ve Yiyecek İçecek-Konaklama Hizmetleri bilim alanlarında öğretim elemanları ile öğrencileri katıldı. Ayrıca fuarda Robotik Ekibi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk yerli milli elektrikli otomobili Günsel, katılımı ile büyük ilgi gördü.

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sezer Kanbul: “Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarına 2. Katılımımız. Üniversitemizin olanaklarını, Meslek lisesi öğrencilerine sunarak, projelerimizi tanıttık, Ayrıca fuarda Günsel elektrikli araçlarını yakından inceleyen meslek listesi öğrencilerine üniversitemiz tarafından eğitim, burs ve iş imkanları verildiği hatırlatıldı. Çalışmalarımıza hız kesmeden ilerleyen yıllarda devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Katılım Sağlanan Bilim alanlarımız ve Üniversitemizi Temsil Eden Öğretim Elemanlarımızdan görüntüler:

Bilişim Teknolojileri Alanı-Doç. Dr. Seren Başaran

İnsansız hava aracımızı (drone) yapay zekâ aracılığı ile el hareketleri ve yüz yardımıyla kontrol eden bir projemiz.

Çocuk Gelişimi Alanı-Yrd. Doç. Dr. Dervişe Amca Toklu

Elektirik Elektronik Alanı- Prof. Dr. Kâmil Dimililer

Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Alanı- Doç. Dr. Yeşim Üstün Aksoy

İnşaat Teknolojisi Alanı-Dr. Kurthan Korutürk

Seramik Alanı- Öğr. Gör. Vedia Okutan Gaydeler

Yiyecek İçecek ve Konaklama Hizmetleri Alanı-Yrd. Doç. Dr. Salim Akyürek

Robotik Team

GÜNSEL Standı