Yrd. Doç. Dr. Yeşim AKSOY
Yrd. Doç. Dr. Yeşim AKSOY
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Program Başkanı
İlgili Haberler

1984 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini Türk Maarif kolejinde tamamladıktan sonra 2005 yılında YDÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği’nden yüksek şeref ile mezun oldu.

Aynı yıl, YDÜ Hazırlık okulunda okutman olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. Amerika’nın Washington şehrinde Amerikan Üniversitesi’nde bir süre eğitim gördü. Kendi alanında yurt içi ve yurt dışında çeşitli kurslara ve seminerlere katıldı.

2005 yılında Kıbrıs’ta özel bir eğitim kurumunda bir yıl Estetistenlik kursunu tamamladı. 2005 yılından itibaren güzellik alanında yurt içi ve yurt dışı birçok seminer, kongre ve kurslara katıldı ve halen katılmaya devam etmektedir.

2014 yılında İngiltere’deki City & Guilds Beauty Therapy bölümünden mezun olduktan sonra KKTC Milli Eğitim Bakanlığı çıraklık ve meslek eğitimi ustalık denklik belgesini aldı. 2015 yılında YDÜ İletişim Fakültesi bünyesinde Saç Bakımı ve Güzellik hizmetleri bölümünü kurdu ve bölüm koordinatörlüğünü üstlendi. 2015 yılından itibaren Saç Bakımı ve Güzellik alanında birçok sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikler gerçekleştirmiştir ve halen devam etmektedir.

2016 yılında YDÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması bölümünde doktora programına başladı ve halen devam etmektedir. Eğitim yönetimi alanında birçok kongreye katıldı ve bildiri sunumları yaptı. 2016-2017 akademik yılı içerisince International Journal of Economic Perspectives ve Ponte Academic Journal isimli Scopus veri tabanlı dergilerde 2 makalesi yayınlanmıştır. Ayni yıl içerisinde EURASIA Journal of Mathematics Science and Technology Education SSCI veri tabanlı dergide makalesi yayınlanmıştır. Halen bilimsel çalışmaları devam etmektedir.